Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podświetlenie zegarów w czasie jazdy na światłach dziennych.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podświetlenie zegarów w czasie jazdy na światłach dziennych.

    Match PP 82 DSP


    Number of input channels..4 x highlevel, 1 x Aux, 1 x SPDIF optical input

    u mnie na tą chwilę jest to zwykły wysoki sygnał z Columbus-a, który powstał po wykodowaniu Sound Systemu

  • #2
    Podświetlenie zegarów w czasie jazdy na światłach dziennych.

    Chciałbym zapytać czy ktoś może wie kiedy podświetlają się zegary w czasie jazdy na światłach do jazdy dziennej oczywiście w OIII ? Podświetlenie zegarów działa cały czas po włączeniu świateł pozycyjnych lub mijania to sprawa jasna. Ale w czasie jazdy na światłach dziennych raz zegary są podświetlone a innym razem nie od czego to zależy? Samochód nie ma żadnych funkcji świateł automatycznych itp.
    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

    Komentarz


    • #3
      Dołączam się do pytania ale w Yeti. Ten sam przypadek co lukaszc2
      Biały klekot

      Komentarz


      • #4
        u mnie w Yeti raz się podświetlają raz nie w zależności od natężenia, kierunku padania światła na zewnątrz, ale w większości przypadków nie jest to pełne "nocne" podświetlenie
        tylko częściowe, działa "niezależnie" od automatycznych świateł
        najczęściej mogę to zauważyć przy przełączniku świateł w pozycji na 0

        Komentarz


        • #5
          Ja zauważyłem, że jak wjeżdżam do tunelu lub pod most to zegary mi się podświetlają automatycznie :O Natomiast jak autko jest pod chmurką to tylko wskazówki są podświetlone na biało. Nie wiem od czego to zależy ale musi to być jakiś automat nawet w wersji Active.

          Komentarz


          • #6
            Dzisiaj stwierdziłem, że włączenie klimatyzacji powoduje podświetlenie zegarów, nic z tego nie rozumiem ...... tak jak pisałem w pierwszym poście nie mam żadnych świateł automatycznych wiec też nie mam czujnika zmierzchowego. Loteria raz świeci raz nie. Zastanawiam się jeszcze czy to nie jest w jakiś sposób związane z systemem zabezpieczenia akumulatora przed rozładowaniem ??? W instrukcji jest napisane, że w przypadku słabego akumulatora system ochrony przed rozładowaniem podwyższy obroty wyłączy odbiorniki (niektóre) ale czy przy 90% naładowania wyłącza też kilka diodek z tablicy ???
            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

            Komentarz


            • #7
              lukaszc2 ja też żadnego automatu, czujnika świateł itd. nie mam ale za każdym razem jak stoję pod wiaduktem, czy jadę tunelem to zegary (tylko zegary) automatycznie mi się podświetlają. Dzisiaj jechałem cały czas z klimą i nie zauważyłem różnicy - jak wjechałem pod wiadukt to się zegary podświetliły, normalnie były zgaszone. Zatem ja bym się tym nie przejmował

              Komentarz


              • #8
                A oznaczonym tunelem to nie powinno sie jezdzic na swiatlach mijania, a nie dziennych, gdzie nawet tyl nie jest oswietlony - tak retorycznie zapytam :twisted:

                Bo jak nie masz czujnika swiatla, to reflektory same sie nie zapalaja przeciez :?:
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Katowicki, oświetlonym tunelem jadę raz na miesiąc i nawet na to nie reaguję szczerze mówiąc Za to pod wiaduktami, która robią ciemny klimat, lub po prostu wjazd do garażu sprawia, że nagle zegary się zapalają (światła nie).

                  Komentarz


                  • #10
                    No wlasnie, Katowice maja dwa tunele oznaczone w ktorych powinno jechac sie na swiatlach mijania, a nie dziennych :twisted: Potem jada takie auta widmo :diabelski_usmiech
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Dobrze, że w pozycji AUTO załączają się same kiedy trzeba i nie trzeba zwracać uwagi czy jest tunel, czy nie. Można skupić się na zakrzywianiu czasoprzestrzeni ;-)
                      Skoda Octavia III - 1.4TSI ELEGANCE

                      Komentarz


                      • #12
                        No właśnie przy ustawieniu AUTO w momencie zapalenia się swiateł mijania, przy właczniku świateł zapala się na zielono kontrolka swiateł mijania(pod napisem AUTO), tylko dlaczego raz się zapala, a innym razem nie, od czego to zależy?
                        Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie zauważyłem, żeby działo się coś niestandardowego. Sądziłem, że zapala się zawsze w momencie jak włączy światła mijania. Przyjrzę się u siebie, czy nie ma takiej sytuacji jak opisujesz.
                          Skoda Octavia III - 1.4TSI ELEGANCE

                          Komentarz


                          • #14
                            W moim przypadku też jak się włączą światła kontrolka się zawsze pali. Jednak zdarzyło mi się raz że po wjechaniu do garażowca światła będąc w automacie się nie załączy tylko został na dziennych (tzn włączyły się z zwłoką dopiero po przejechaniu ok 20 m już w budynku, a na pewno nie było na tyle jasno żeby jechać bez świateł).
                            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                            Komentarz


                            • #15
                              Zegary mają czujnik światła i same reagują na "jasność" przynajmniej nowsze, bo w starszych wersjach nie było to aktywne.
                              Wystarczy w ciągu dnia poświecić latarką (czujnik jest chyba przy 6000rpm, i zobaczyć czy się rozjaśnią.

                              Mają działać gdy przełącznik świateł jest na OFF lub AUTO.

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie chyba jest cos nie tak z tym wlacznikiem swiatel, bo jak sie swiatla mijania zapalaja na AUTO to ta kontrolka przy wlaczniku od swiatel mijana zapala sie na chwile i gasnie. Pozostale kontrolki tez sie nie swieca w zadnej sytuacji (przeciwmgielne przod tyl) swieci tylko kontrolka AUTO
                                Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez padero
                                  U mnie chyba jest cos nie tak z tym wlacznikiem swiatel, bo jak sie swiatla mijania zapalaja na AUTO to ta kontrolka przy wlaczniku od swiatel mijana zapala sie na chwile i gasnie. Pozostale kontrolki tez sie nie swieca w zadnej sytuacji (przeciwmgielne przod tyl) swieci tylko kontrolka AUTO
                                  Dzisiaj sprawdzałem światła i jak jest w "auto" oraz włączę światła mijania to zapala się zielona kontrolka obok auto (od pozycji). Natomiast jak przerzucę ręcznie na światłą mijania to pali się tylko zielona kontrolka od pozycji, żadna inna się nie zapala. Czyli nie ma nigdzie dodatkowej kontrolki od świateł mijania. Natomiast kontrolka od przeciwmgielnych jest tylko na tablicy zegarów (2 szt), a przy przełączniku nic się nie zapala.
                                  jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    polrob, Właśnie chodzi mi o tą zieloną kontrolkę od pozycyjnych, że jak włączą się swiatła mijania to tylko się rozjaśnia na sekundę i gaśnie, albo nie zapala się wcale, jak ręcznie włączę swiatła mijania to kontrolka nie zapala się wcale. Niby nic wielkiego ale drażni, umówiłem się na poniedziałek do ASO niech trochę pogłówkują :szeroki_usmiech
                                    Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez polrob
                                      W moim przypadku też jak się włączą światła kontrolka się zawsze pali. Jednak zdarzyło mi się raz że po wjechaniu do garażowca światła będąc w automacie się nie załączy tylko został na dziennych (tzn włączyły się z zwłoką dopiero po przejechaniu ok 20 m już w budynku, a na pewno nie było na tyle jasno żeby jechać bez świateł).
                                      Hej, kolego sprawdź w ustawieniach komputera (car i światła) czy nie masz ustawionego włączania na późno/długo (nie pamiętam jak to się nazywa) ja po przełączeniu na opcje długo też czekam w garaży żeby się światła zapaliły (czasami po 30 sekundach jeszcze się nie włączą) natomiast wieczorem/w nocy jest wszystko OK
                                      Pozdr. Przemek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Przem78
                                        Zamieszczone przez polrob
                                        W moim przypadku też jak się włączą światła kontrolka się zawsze pali. Jednak zdarzyło mi się raz że po wjechaniu do garażowca światła będąc w automacie się nie załączy tylko został na dziennych (tzn włączyły się z zwłoką dopiero po przejechaniu ok 20 m już w budynku, a na pewno nie było na tyle jasno żeby jechać bez świateł).
                                        Hej, kolego sprawdź w ustawieniach komputera (car i światła) czy nie masz ustawionego włączania na późno/długo (nie pamiętam jak to się nazywa) ja po przełączeniu na opcje długo też czekam w garaży żeby się światła zapaliły (czasami po 30 sekundach jeszcze się nie włączą) natomiast wieczorem/w nocy jest wszystko OK
                                        Witam
                                        Ustawienia mam w pośredniej wersji chyba nazywa się to "średnio" i powiem szczerze że nie wiem z czego to wynika bo przez miesiąc późniejsze włączenie wydarzyło się dwa razy (2 dni temu się powtórzyło). Będę obserwował dalej.
                                        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez polrob
                                          Będę obserwował dalej.
                                          Hmmm czyli może faktycznie nie jest to czujnik zmierzchu a czujnik promieni UV i to by się zgadzało u mnie bo w garażu prześwituje słońce przez szpary na ścianach/dachu (garaż blaszak)

                                          Mały edit: ogólnie ten czujnik zaczyna mi na nerwy działać :evil: w garażu w 70% nie zapala świateł pomimo dość znacznego zaciemnienia coś tam światła wpada ale ogólnie szału nie ma, natomiast jak stanę pod drzewem w cieniu to pomimo, że jest godzina 15 i nie ma żadnej chmurki na niebie on sobie włącza mijania i jest zadowolony (dzisiaj wyłączył mijania po przejechaniu 5km prostą drogą pod słonce) :twisted:
                                          Pozdr. Przemek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            A może trzeba zajrzeć do instrukcji obsługi? tam jest wiele informacji, które rozwieją Wasze problemy.
                                            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez kecaj
                                              A może trzeba zajrzeć do instrukcji obsługi? tam jest wiele informacji, które rozwieją Wasze problemy.
                                              Hmmmm no ja przeczytałem IO i w dalszym ciągu dla mnie czujnik zmierzchu i deszczu działa jak by to powiedzieć dość zagadkowo :wink:
                                              Pozdr. Przemek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                By nie zakłądac nowego tematu - gdzie jest czujnik świartła sterujący podświetleniem liczników?
                                                Bywał w poprzednich wersjach gdzieś na obrotomierzu chyba.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Tak na obrotomierzu gdzieś na wysokości 6 -7 tys obrotów (jak się dokładnie przyjrzysz to zobaczysz czujnik - takie kółko)
                                                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X